Thumbnail

Motýlia záhrada

Ani si neviete predstaviť, ako veľmi sme sa potešili, keď k nám do MŠ dorazili naše vytúžené motýle, hm...teda húsenice. Starostlivo sme pre nich pripravili miesto, aby každé dieťa aj rodič, proste všetci mohli pozorovať úžasný životný cyklus motýľa v priamom prenose. Pažravé húseničky boli každým dňom väčšie a väčšie, keď už boli sýte, tak sa zakuklili a netrpezlivo sme čakali na vysnívané motýle. Aj sme sa dočkali- motýle sa krásne jeden po druhom vykuklili a niekoľko dní sme ich mohli pozorovať a kŕmiť, aby im dorástli pevné krídelká a naučili sa trošku lietať. Potom nastal deň „D“, keď sme spoločne všetkých motýlikov pustili na slobodu a nezabudli sme im zakývať i  popriať šťastný let. A ktovie, možno k nám niekedy priletia na návštevu.

Bol to úžasný zážitok pre deti aj pre dospelých. Videli sme motýle priamo pri vyliahnutí z kukly, ich prvé vzlietnutie i prijímanie sladkej potravy. Bol to fascinujúci prechod od húseničky do zrodu života krásneho motýľa.

Charakteristika motýlej záhradky:

Motýlia záhradka zabezpečí, Vám aj Vašim deťom, nezabudnuteľný zážitok. Spolu môžete sledovať úžasnú premenu húsenice na motýľa a vypustenie motýľov do voľnej prírody. Dieťa sa učí zážitkovou formou ako to v prírode funguje a aké sú fázy životného cyklu motýľa. Proces premeny vedie deti k trpezlivosti a jemnému zaobchádzaniu so živým tvorom. Premena z húsenice na motýľa trvá približne 3 - 4 týždne, v závislosti od teploty okolia.

Fotografie v galérii